Svazek obcí Za Letištěm

Svazek obcí Za Letištěm

Maleníček roztančil brněnské náměstí

Náměstí Svody v Brně patřilo od 9. října řemeslníkům z celé republiky, regionálním pochutinám a prezentacím zajímavých míst z blízkého i vzdálenějšího okolí Brna, zvířátkům, folklorní muzice a koncertům známých osobností a neslo se pod názvem Slavnosti regionů.
Celý tento projekt připravila radnice městské části Brno - střed a kulturní vzdělávací středisko.
Maleníček, dětský folklorní soubor
Dětský folklorní soubor Maleníček, jehož zřizovatelem je SVČ Lipník, dostal pozvání na tyto Slavnosti reprezentovat Olomoucký kraj a město Lipník nad Bečvou Svým hodinovým vystoupením dokázal pobavit všechny přítomné diváky a těch bylo opravdu mnoho. Vystoupení se konalo v sobotu 15. října odpoledne za velmi příjemného podzimního počasí. Sluníčko hřálo a na celém náměstí Svobody bylo velmi rušno. V pozdním odpoledni se děti, ve dvou blocích, představily divákům postupně pěti pořady. Předvedly pásmo nazvané Vítání jara, lidový muzikálek o vodníku Kašňákovi, kovářské pásmo o Vendulce a Matějovi a zazněly tady i záhorské lidové písničky a hymna o Lipníku v podání nejstarší členky a několikanásobné vítězky různých pěveckých soutěží, Michalky Matuškové.
Na závěr celého vystoupení se děti předly ve skladbě Hrošík jako mažoretečky. Několikanásobný potlesk přerušovaně zněl v průběhu všech pořadů a byl odměnou pro malé tanečnice, které se opravdu snažily. Odměnou pro vedoucí byla nejen pochvala organizátorů ale i přihlížejících diváků.
Maleníček, dětský folklorní soubor
Maleníček, dětský folklorní soubor
Poděkování patří všem dětem i jejich rodičům, bez jejichž pomoci bychom tento maratón vystoupení nezvládli.

Vedoucí souboru
Markéta Matušková a Květa Kohoutková
kveta.kohoutkova@seznam.cz

Maleníček, dětský folklorní soubor
Maleníček z Lipníku na Vernisáži výstavy Kdo si hraje, nezlobí

V galerii zámecké konírny v Lipníku nad Bečvou je od 22. října až do 6.ledna 2012 výstava nazvaná: "Kdo si hraje, nezlobí".
Autorkou této výstavy je paní Alena Zemanová se svým týmem výtvarníků z celé České republiky
Vernisáž se uskutečnila v pátek 21. října 2011. Nádhernou výstavu dobových panenek, kočárků, pokojíčků, medvídků a dalších hraček včetně doplňků z období od 19. století, navozuje atmosféru času dávno minulých.
Tuto nádheru umocnily děti z Maleníčku svým pásmem s panenkami nazvané "Až já budu velká". O tom, že pořad zněl věrohodně a naprosto přesvědčivě, nás přesvědčily rozzářené tvářičky dětí a uslzení rodiče i diváci, kteří svým potleskem děti odměnili.
Poděkování patří dětem za jejich milé a dojemné vystoupení a rodičům za pomoc..
Tato výstava si určitě zaslouží pozornost všech, kteří se chcete, byť jen na malou chvíli, vrátit do dětství.
Zveřejněno 20.10.2011 v 22:17 hodin
člen
Železnohorského
regionu
logo: MAS Železnohorský region