Svazek obcí Za Letištěm

Svazek obcí Za Letištěm

Novinky Slavností perníku 7. a 8. května 2002

Letošní Slavnosti perníku navazují na úspěšný loňský jednodenní ročník, přičemž doplňují ho o následující novinky:

Stavba perníkové chaloupky je hlavní novinkou, která se odehraje v úterý a je zároveň rozšířením slavností o jeden den, ve středu v závěru slavností bude snědena.

Přednáška Historické tradice pardubického perníkářství je naplánována na úterní podvečer do přednáškového sálu a přednese ji PhDr. František Šebek.

Kurzy Baby Jagy v sedání na lopatu zpestří hlavní den slavností, budou se odehrávat přímo u perníkové chaloupky a každý účastník obdrží osvědčení o absolvování tohoto kurzu.

Perníková matrika rozšíří své úřední hodiny a od 11.00 do 15.30 hodin bude vydávat Perníkové domovské listy, o půl čtvrté bude vyhlášeno setkání Jeníčků a Mařenek.

Čtyři představení pohádky O perníkové chaloupce budou pro velký zájem odehrána v přednáškovém sále pro dětské návštěvníky slavností v časech 10.30, 12.30, 14.30 a 16.30

O perníkových panenkách je příběh o výrobě perníku a tvoření perníkových figurek, plný písniček a tancování, bude jej od 11.30 a 15.00 předvádět folklorní souboru Baldrián

Hudební pohádka o perníkové chaloupce v nastudování dětí a učitelů ZUŠ Polabiny - sboru Slavíček pod vedením M. Trunečkové a dechového tria

Koruna pro korunovaci je opět letos z perníku, autorkou návrhu a hlavní zhotovitelkou je paní Jaroslava Zajíčková ze Střední průmyslové školy potravinářské technologie, které při výrobě koruny z perníku, modelovací čokolády a karamelu pomáhaly studentky 3. ročníku Šárka Burkoňová a Kateřina Horáková.

Perníkovou repliku korunovačních klenot dostane loňská i nově zvolená královna jako připomínku svého kralování, obě zhotovila firma JaJa.

Replika korunovačních klenot
Replika korunovačních klenot

Perníkový Jeníček a Mařenka je téma pro perníkářky, které se budou ucházet o titul Královna perníku, jejich práce budou po celý den vystaveny v Rytířském sále.

DALŠÍ INFORMACE: Slavnosti perníku
Zveřejněno 05.05.2002 v 17:25 hodin
člen
Železnohorského
regionu
logo: MAS Železnohorský region