Svazek obcí Za Letištěm

Svazek obcí Za Letištěm

Stavba perníkové chaloupky a přednáška 7.května!!!

Pořadatelé drží slovo a tak druhý ročník Slavností perníku má dva dny. O hlavním dnu 8. květnu jsme vám základní informace již poskytli, jaké bude úterý 7. května?

Na programu bude přednáška Historické tradice pardubického perníkářství (viz níže), ale zejména stavba perníkové chaloupky. Na velkém nádvoří pardubického zámku vyroste během dopoledne díky spolupořádající firmě Miros dopravní stavby a.s. dřevěný základ. Na odpoledne, dobu od 14 do 18 hodin jsou zváni všichni, kdo chtějí pomoci postavit perníkovou chaloupku. Přinesou-li si cihlu v podobě obdélníkového konzumního perníku jakéhokoli výrobce chuti a druhu, budou vítáni a vlastnoručně ji budou moci upevnit na stěny či střechu perníkové chaloupky. Na místě bude přítomna také firma Odkolek a.s., která převzala patronát nad touto částí slavností a bude zároveň hlavním dodavatelem stavebního materiálu - perníku. Pokud tedy nebudete mít cihly dopředu zakoupené, budete je moci za příznivé ceny pořídit přímo na místě. Pořadatelé věří, že se stavitelů sejde dost, vítáni jsou zejména dětští pomocníci všeho věku. Stavitelé a jejich doprovod samozřejmě v tento den neplatí žádné vstupné. Osud perníkové chaloupky by měl být naplněn v hlavní den slavností 8. května, kdy by v jejich samotném závěru měla být snědena nejen přítomnými Jeníčky a Mařenkami.

Na podvečerní čas 7. května je také připravena přednáška Historické tradice pardubického perníkářství. Začne v 18 hodin v přednáškovém sále Východočeského muzea na zámku a přednášet bude PhDr. František Šebek. Každý kdo chce načerpat vědomosti o tom jak to doopravdy bylo s perníkem a Pardubicemi bude vítán, vstupné na přednášku je pouhý měďák tedy 10,-Kč.

DALŠÍ INFORMACE: Slavnosti perníku
Zveřejněno 02.05.2002
člen
Železnohorského
regionu
logo: MAS Železnohorský region