Ačkoliv se z povahy tématu dotkneme hradu Kunětická hora, pardubického zámku, obce Ráby a dalších skutečností, nejde nám o sepsání jejich úplné historie, ale o hodnocení souvislostí, pramenů a literatury z pohledu dějin Lovčího zámečku.
Využíváme komunikačních možností internetu a zveme ke spolupráci další autory, konzultanty a oponenty.
Když jsme zdevastovaný Lovčí zámeček po Ústavu sociální péče v roce 2003 převzali, neměli jsme vůbec žádné informace o této stavbě - pouze nájemní smlouvu a výpis z katastru nemovitostí! Od té doby jsme v pátrání po její úžasné historii potěšitelně pokročili a jsme stále překvapováni.
Snad se podaří v soukromých i státních archívech najít původní plány stavby Lovčího zámečku a zámeckého parku, dokumenty z jejich realizace i příběhy ze života obyvatelů a vlastníků této výjimečné památky, jež je opomíjeným předobrazem slavné České chalupy na zemské Jubilejní výstavě 1891. Její osudy dokonale odrážejí všechny historické mezníky ve středoevropském prostoru.
Fascinující zážitek při odkrývání dlažby ve vstupní hale pod cementovou stěrkou a na ní nalepeného linolea (30. 10. 2004).
Za všechny podněty a materiály k úpravám či doplnění předem děkujeme.
Luděk Šorm, jménem vydavatele