Svazek obcí Za Letištěm

Svazek obcí Za Letištěm

Aviatik Jan Kašpar na Turistické známce

Letošní pokus o překonání českého, evropského a světového rekordu v setkání nositelů jmen Jan a Marie u Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou u Pardubic, které se koná ve státní svátek 6. července od 9 do 17 hodin, připomene stoleté výročí prvního veřejného vzletu ing. Jana Kašpara v Pardubicích.

K této tradiční akci byla letos vydána Výroční turistická známka s portrétem Jana Kašpara, která se jistě stane lákavým magnetem pro sběratele a turisty z celé republiky k návštěvě Perníkového hejtmanství.

VTZ k Setkání Jeníčků a Mařenek 6.7.2010
VTZ k Setkání Jeníčků a Mařenek 6.7.2010

Celodenní program v areálu Perníkové chaloupky, který bude moderovat Marie Schillerová, připomene řadu osobností, nositelů jmen Jan a Marie, přinese setkání se zajímavými hosty, mezi nimi nebude chybět herec Jan Přeučil (s Evou Hruškovou zahrají divadelní představení "Čert a Káča"), veselé kreslení Jana Honzy Lušovského, kvartet lesních rohů Jana Šustra, turnaj o cenu Jana Bechera, pohádky o Honzovi v podání divadla Ahoj z Chrudimi, poutavé vyprávění Jana Řeháčka o letci Janu Kašparovi, Tři veteráni Jana Wericha v útulně U všech čertů, tradiční jarmark a zábavu pro lid chudý i bohatý, od pacholků až po staré báby...

Herec Jan Přeučil při registraci v Perníkové matrice v roce 2009.
Herec Jan Přeučil při registraci v Perníkové matrice v roce 2009.

Nositelé jmen Jan a Marie (i jednotlivě) se kdykoliv v průběhu dne mohou nechat zapsat do Perníkové matriky a aktivně se zúčastnit pokusu o překonání českého, evropského a světového rekordu (v disciplíně "největší setkání Jeníčků a Mařenek") z roku 2009, ověřovaného agenturou Dobrý den z Pelhřimova.

Nositelé jmen Jan nebo Marie, přijďte i jednotlivě či s rodinnými příslušníky a přáteli.

Setkání se koná za každého počasí.

(šm)

DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka

Z KALENDÁŘE AKCÍ:

Zveřejněno 27.06.2010 v 18:34 hodin
člen
Železnohorského
regionu
logo: MAS Železnohorský region