Svazek obcí Za Letištěm

Svazek obcí Za Letištěm

Svatováclavská perníková tlačenice

V den státního svátku 28.září od 9 do 17 hodin se v Perníkové chaloupce pod hradem Kunětická hora u Pardubic uskuteční Svatováclavská perníková tlačenice.

Všichni malí i velcí návštěvníci Perníkové chaloupky si budou moci vyzkoušet perníkářské řemeslo laskavé paní Ježibaby a vytlačit si voňavý medový perníček do formy s motivem svatého Václava (nebo s jiným motivem dle dohody).

Ing. Oldřich Kvapil na Svatováclavské perníkové tlačenici 2006
Ing. Oldřich Kvapil na Svatováclavské perníkové tlačenici 2006

Nositel tradice ing. Oldřich Kvapil z Hořic v Podkrkonoší bude ukazovat, jak se zhotovují dřevěné formy na perníky, mistrovské zdobení perníčků předvede dr. Dana Holmanová z Třebihoště. Kromě stánků s keramikou a dalších řemeslníků bude v provozu i pohyblivý svět skřítků z pohádkové Šumavy.

Perníková chaloupka bude otevřena i o víkendu s tradiční nabídkou Muzea perníků a pohádek, Perníkářské dílny Ježibaby, Medového ráje, pohádkového Pekla a Ježíškova nebe. Další informace a fotografie najdete na internetové adrese www.pernikova-chaloupka.cz

Na vaši návštěvu se těší černé kočky Adéla a Lucie, zlatá rybka, Smolíčkův Jelen a všichni další obyvatelé tohoto laskavého pohádkového světa.

(šm)

DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka

Z KALENDÁŘE AKCÍ:

Zveřejněno 24.09.2007 v 15:14 hodin
člen
Železnohorského
regionu
logo: MAS Železnohorský region